Kategorier

Arkiv

Solrosuppropet 9 April 2012

Det kom ett mail

 

Jag återger det i sin helhet.

Uppdaterad information om

Solrosuppropet 9 April 2012

Planerade manifestationer:

Helsingborg

Helen Albertsson(Föreningen för rättvis välfärd)

0764-120134

helen.albertsson@gmail.com

http://rattvisvalfardhelsingborg.wordpress.com/2012/03/14/solrosuppropet-i-planering/

Härnösand

Stora Torget kl 12.30.

Gertie Gladnikoff

Aktionsgruppen för de sjukförsäkrades rätt

gertie.gladnikoff@gmail.com.

076-138 98 45

Kalmar

Christine Holmberg – chrisseh@live.se

Larmtorget, Kalmar  kl 14.00

https://www.facebook.com/events/347677541942112/?context=create

 

Malmö

Annandag påsk 9/4 kl 14.00 på Gustav Adolfs Torg i Malmö.

Agneta Holmqvist Holm – agnesholm54@hotmail.com

mob 0729 – 07 54 29

Adrian Engström – adrianengstrom@gmail.com

mob 0735 – 45 44 96

Annandag påsk 9/4 kl 14.00 på Gustav Adolfs Torg i Malmö.

Norrköping (med Linköping/Mjölby)

Tyska Torget 14.00

 Lotta Larsson

lottas.stuff@gmail.com

0765  615853

Stockholm

Medborgarplatsen, 15.00 – ca 16.30

http://www.facebook.com/events/314996885225317/

Carina Wellton  carina@carinawellton.com

Västerås

Melkertorget (vid Skrapan) kl. 14-15

Maria Werme

073-7241865

info@slussa.se

Föreslagna orter/oklart avseende ev program:


Gävle

Anneli Ekholm

a.ekholm@glocalnet.net 026-13 13 17 (kopplar till mobil) 070-294084011 (sms)

Umeå

Tills vidare går det bra att kontakta Annelie Lövgren 070-541 29 79

Karlstad

Kenneth Birath – kenneth.birath@svenskakyrkan.se

Anette Ivarsson – anette@carlstad.se

Ljungby

Jerry Rogerstam

jerry.rogerstam@hotmail.com  0702131614

Kristianstad

Elin Sejderuna, sejderuna@yahoo.se

Laholm/Halmstad 

Lotta Hvidén

farmorgreta61@live.se

Hässleholm

Kristoffer ‘Karpasz Ringendorff’ Arponen

karpasz_avalon@hotmail.com

Borlänge

Marie-Louise Johansson

ml.johansson@glocalnet.net

Hedemora

Rodica Pettersson,rodiswe69@gmail.com

Besök RESURS vid: http://resurs.ning.com/?xg_source=msg_mes_network


3 kommentarer on “Solrosuppropet 9 April 2012”


Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s